2a. lega - regionale

Me 26.08.2020
FC Ascona
AC Vallemaggia
1
1
no. gara 153637
Vedeggio Calcio
AS Castello
2
3
no. gara 153638
FC Cadenazzo
AS Minusio
1
1
no. gara 153639
SC Balerna
AC Sementina
1
0
no. gara 153640
AS Cademario
AC Arbedo-Castione
2
2
no. gara 153634
AC Malcantone
FC Morbio
2
1
no. gara 153635
FC Rapid Lugano 1
AS Coldrerio
2
2
no. gara 153636
Sa 29.08.2020
FC Rapid Lugano 1
FC Morbio
1
2
no. gara 153646
Do 30.08.2020
AC Vallemaggia
Vedeggio Calcio
3
0
no. gara 153644
Ma 01.09.2020
AS Castello
FC Cadenazzo
1
0
no. gara 153643
Me 02.09.2020
AS Coldrerio
FC Ascona
1
2
no. gara 153645
AC Arbedo-Castione
AC Sementina
3
0
no. gara 153641
AS Minusio
SC Balerna
2
1
no. gara 153642
AS Cademario
AC Malcantone
0
4
no. gara 153647
Sa 05.09.2020
AC Malcantone
AC Arbedo-Castione
2
3
no. gara 153648
FC Cadenazzo
AC Vallemaggia
4
1
no. gara 153652
FC Ascona
FC Morbio
1
1
no. gara 153650
Do 06.09.2020
SC Balerna
AS Castello
0
2
no. gara 153653
FC Rapid Lugano 1
AS Cademario
1
1
no. gara 153649
AC Sementina
AS Minusio
2
2
no. gara 153654
Ve 11.09.2020
AC Arbedo-Castione
AS Minusio
1
0
no. gara 153655
Sa 12.09.2020
AS Castello
AC Sementina
3
1
no. gara 153656
AS Coldrerio
FC Cadenazzo
0
0
no. gara 153658
FC Morbio
Vedeggio Calcio
3
0
no. gara 153659
FC Rapid Lugano 1
AC Malcantone
3
3
no. gara 153661
Do 13.09.2020
AS Cademario
FC Ascona
0
2
no. gara 153660
Me 16.09.2020
Vedeggio Calcio
AS Coldrerio
0
1
no. gara 153651
AC Vallemaggia
SC Balerna
1
1
no. gara 153657
Ve 18.09.2020
AC Arbedo-Castione
FC Rapid Lugano 1
1
2
no. gara 153662
Sa 19.09.2020
AC Sementina
AC Vallemaggia
3
1
no. gara 153667
AS Minusio
AS Castello
1
3
no. gara 153668
FC Ascona
AC Malcantone
0
0
no. gara 153663
Do 20.09.2020
SC Balerna
AS Coldrerio
2
3
no. gara 153666
FC Cadenazzo
FC Morbio
0
1
no. gara 153665
Vedeggio Calcio
AS Cademario
2
1
no. gara 153664
Sa 26.09.2020
AS Coldrerio
AC Sementina
2
2
no. gara 153671
AS Cademario
FC Cadenazzo
2
1
no. gara 153673
Do 27.09.2020
FC Rapid Lugano 1
FC Ascona
5
6
no. gara 153675
AC Vallemaggia
AS Minusio
2
0
no. gara 153670
Me 30.09.2020
FC Morbio
SC Balerna
3
0
no. gara 153672
AC Arbedo-Castione
AS Castello
1
1
no. gara 153669
AC Malcantone
Vedeggio Calcio
1
1
no. gara 153674
Do 04.10.2020
AC Sementina
FC Morbio
1
1
no. gara 153680
AS Castello
AC Vallemaggia
2
0
no. gara 153682
Ve 09.10.2020
AC Arbedo-Castione
AC Vallemaggia
0
1
no. gara 153683
Sa 10.10.2020
FC Ascona
Vedeggio Calcio
1
0
no. gara 153689
FC Morbio
AS Minusio
4
1
no. gara 153685
Do 11.10.2020
AS Coldrerio
AS Castello
0
2
no. gara 153684
AC Malcantone
SC Balerna
3
0
no. gara 153687
AS Cademario
AC Sementina
0
1
no. gara 153686
Sa 17.10.2020
AS Castello
FC Morbio
0
2
no. gara 153695
AC Sementina
AC Malcantone
2
1
no. gara 153693
SC Balerna
FC Rapid Lugano 1
4
3
no. gara 153692
Do 18.10.2020
FC Cadenazzo
FC Ascona
1
3
no. gara 153691
AC Vallemaggia
AS Coldrerio
1
0
no. gara 153696
Vedeggio Calcio
AC Arbedo-Castione
2
1
no. gara 153690
Me 21.10.2020
FC Rapid Lugano 1
FC Cadenazzo
3
3
no. gara 153688
Ve 23.10.2020
AC Arbedo-Castione
AS Coldrerio
R
no. gara 153697
Sa 24.10.2020
FC Morbio
AC Vallemaggia
R
no. gara 153698
Vedeggio Calcio
FC Cadenazzo
R
no. gara 153703
FC Ascona
SC Balerna
R
no. gara 153702
Do 25.10.2020
FC Rapid Lugano 1
AC Sementina
R
no. gara 153701
AS Cademario
AS Castello
R
no. gara 153699
AC Malcantone
AS Minusio
R
no. gara 153700
Me 28.10.2020
AS Minusio
AS Cademario
R
no. gara 153694
Sa 31.10.2020
AS Castello
AC Malcantone
R
no. gara 153708
AS Coldrerio
FC Morbio
R
no. gara 153710
AS Minusio
FC Rapid Lugano 1
R
no. gara 153707
SC Balerna
Vedeggio Calcio
R
no. gara 153705
Do 01.11.2020
FC Cadenazzo
AC Arbedo-Castione
R
no. gara 153704
AC Vallemaggia
AS Cademario
R
no. gara 153709
AC Sementina
FC Ascona
R
no. gara 153706
Ve 06.11.2020
AC Arbedo-Castione
FC Morbio
R
no. gara 153711
Sa 07.11.2020
FC Ascona
AS Minusio
R
no. gara 153715
Vedeggio Calcio
AC Sementina
R
no. gara 153716
Do 08.11.2020
FC Rapid Lugano 1
AS Castello
R
no. gara 153714
AS Cademario
AS Coldrerio
R
no. gara 153712
FC Cadenazzo
SC Balerna
R
no. gara 153717
AC Malcantone
AC Vallemaggia
R
no. gara 153713
Sa 14.11.2020
AS Castello
FC Ascona
R
no. gara 153721
AS Minusio
Vedeggio Calcio
R
no. gara 153720
FC Morbio
AS Cademario
R
no. gara 153724
Do 15.11.2020
SC Balerna
AC Arbedo-Castione
R
no. gara 153718
AC Vallemaggia
FC Rapid Lugano 1
R
no. gara 153722
AC Sementina
FC Cadenazzo
R
no. gara 153719
AS Coldrerio
AC Malcantone
R
no. gara 153723
Ve 20.11.2020
SC Balerna
AS Cademario
R
no. gara 153679
Sa 21.11.2020
FC Ascona
AC Arbedo-Castione
R
no. gara 153676
Vedeggio Calcio
FC Rapid Lugano 1
R
no. gara 153677
AS Minusio
AS Coldrerio
R
no. gara 153681
Do 22.11.2020
FC Cadenazzo
AC Malcantone
R
no. gara 153678
Ve 05.03.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Cademario
no. gara 153725
Sa 06.03.2021
19:30
FC Morbio
AC Malcantone
no. gara 153726
19:30
AS Castello
Vedeggio Calcio
no. gara 153729
20:00
AS Coldrerio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153727
Do 07.03.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Ascona
no. gara 153728
15:00
AS Minusio
FC Cadenazzo
no. gara 153730
15:15
AC Sementina
SC Balerna
no. gara 153731
Sa 13.03.2021
SC Balerna
AS Minusio
no. gara 153733
Vedeggio Calcio
AC Vallemaggia
no. gara 153735
FC Ascona
AS Coldrerio
no. gara 153736
20:00
FC Morbio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153737
Do 14.03.2021
15:15
AC Sementina
AC Arbedo-Castione
no. gara 153732
16:00
FC Cadenazzo
AS Castello
no. gara 153734
16:00
AC Malcantone
AS Cademario
no. gara 153738
Ve 19.03.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
AC Malcantone
no. gara 153739
Sa 20.03.2021
19:30
AS Cademario
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153740
19:30
FC Morbio
FC Ascona
no. gara 153741
19:30
AS Castello
SC Balerna
no. gara 153744
20:00
AS Coldrerio
Vedeggio Calcio
no. gara 153742
Do 21.03.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Cadenazzo
no. gara 153743
15:00
AS Minusio
AC Sementina
no. gara 153745
Sa 27.03.2021
Vedeggio Calcio
FC Morbio
no. gara 153750
FC Ascona
AS Cademario
no. gara 153751
SC Balerna
AC Vallemaggia
no. gara 153748
20:00
AC Malcantone
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153752
Do 28.03.2021
15:00
AS Minusio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153746
15:15
AC Sementina
AS Castello
no. gara 153747
16:00
FC Cadenazzo
AS Coldrerio
no. gara 153749
Ve 09.04.2021
20:30
FC Rapid Lugano 1
AC Arbedo-Castione
no. gara 153753
Sa 10.04.2021
19:30
AS Cademario
Vedeggio Calcio
no. gara 153755
19:30
FC Morbio
FC Cadenazzo
no. gara 153756
19:30
AS Castello
AS Minusio
no. gara 153759
20:00
AS Coldrerio
SC Balerna
no. gara 153757
Do 11.04.2021
15:00
AC Vallemaggia
AC Sementina
no. gara 153758
16:00
AC Malcantone
FC Ascona
no. gara 153754
Sa 17.04.2021
SC Balerna
FC Morbio
no. gara 153763
Vedeggio Calcio
AC Malcantone
no. gara 153765
FC Ascona
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153766
19:30
AS Castello
AC Arbedo-Castione
no. gara 153760
Do 18.04.2021
15:00
AS Minusio
AC Vallemaggia
no. gara 153761
15:15
AC Sementina
AS Coldrerio
no. gara 153762
16:00
FC Cadenazzo
AS Cademario
no. gara 153764
Ve 23.04.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Ascona
no. gara 153767
Sa 24.04.2021
19:30
AS Cademario
SC Balerna
no. gara 153770
19:30
FC Morbio
AC Sementina
no. gara 153771
20:00
AS Coldrerio
AS Minusio
no. gara 153772
20:00
FC Rapid Lugano 1
Vedeggio Calcio
no. gara 153768
Do 25.04.2021
15:00
AC Vallemaggia
AS Castello
no. gara 153773
16:00
AC Malcantone
FC Cadenazzo
no. gara 153769
Sa 01.05.2021
SC Balerna
AC Malcantone
no. gara 153778
Vedeggio Calcio
FC Ascona
no. gara 153780
19:30
AS Castello
AS Coldrerio
no. gara 153775
Do 02.05.2021
15:00
AS Minusio
FC Morbio
no. gara 153776
15:00
AC Vallemaggia
AC Arbedo-Castione
no. gara 153774
15:15
AC Sementina
AS Cademario
no. gara 153777
16:00
FC Cadenazzo
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153779
Ve 07.05.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
Vedeggio Calcio
no. gara 153781
Sa 08.05.2021
FC Ascona
FC Cadenazzo
no. gara 153782
19:30
AS Cademario
AS Minusio
no. gara 153785
19:30
FC Morbio
AS Castello
no. gara 153786
20:00
AS Coldrerio
AC Vallemaggia
no. gara 153787
20:00
FC Rapid Lugano 1
SC Balerna
no. gara 153783
Do 09.05.2021
16:00
AC Malcantone
AC Sementina
no. gara 153784
Sa 15.05.2021
SC Balerna
FC Ascona
no. gara 153793
19:30
AS Castello
AS Cademario
no. gara 153790
20:00
AS Coldrerio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153788
Do 16.05.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Morbio
no. gara 153789
15:00
AS Minusio
AC Malcantone
no. gara 153791
15:15
AC Sementina
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153792
16:00
FC Cadenazzo
Vedeggio Calcio
no. gara 153794
Ve 21.05.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Cadenazzo
no. gara 153795
Sa 22.05.2021
Vedeggio Calcio
SC Balerna
no. gara 153796
FC Ascona
AC Sementina
no. gara 153797
19:30
AS Cademario
AC Vallemaggia
no. gara 153800
19:30
FC Morbio
AS Coldrerio
no. gara 153801
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Minusio
no. gara 153798
Do 23.05.2021
16:00
AC Malcantone
AS Castello
no. gara 153799
Sa 29.05.2021
20:00
FC Morbio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153802
20:00
AS Coldrerio
AS Cademario
no. gara 153803
20:00
AC Vallemaggia
AC Malcantone
no. gara 153804
20:00
AS Castello
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153805
20:00
AS Minusio
FC Ascona
no. gara 153806
20:00
AC Sementina
Vedeggio Calcio
no. gara 153807
20:00
SC Balerna
FC Cadenazzo
no. gara 153808
Sa 05.06.2021
20:00
AC Arbedo-Castione
SC Balerna
no. gara 153809
20:00
FC Cadenazzo
AC Sementina
no. gara 153810
20:00
Vedeggio Calcio
AS Minusio
no. gara 153811
20:00
FC Ascona
AS Castello
no. gara 153812
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Vallemaggia
no. gara 153813
20:00
AC Malcantone
AS Coldrerio
no. gara 153814
20:00
AS Cademario
FC Morbio
no. gara 153815