2a. lega - regionale

Me 26.08.2020
20:30
AS Cademario
AC Arbedo-Castione
no. gara 153634
20:30
AC Malcantone
FC Morbio
no. gara 153635
20:30
FC Rapid Lugano 1
AS Coldrerio
no. gara 153636
20:30
FC Ascona
AC Vallemaggia
no. gara 153637
20:30
Vedeggio Calcio
AS Castello
no. gara 153638
20:30
FC Cadenazzo
AS Minusio
no. gara 153639
20:30
SC Balerna
AC Sementina
no. gara 153640
Sa 29.08.2020
18:00
AC Arbedo-Castione
AC Sementina
no. gara 153641
18:00
AS Castello
FC Cadenazzo
no. gara 153643
19:30
FC Morbio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153646
20:00
AS Coldrerio
FC Ascona
no. gara 153645
20:15
AS Cademario
AC Malcantone
no. gara 153647
Do 30.08.2020
15:00
AC Vallemaggia
Vedeggio Calcio
no. gara 153644
17:00
AS Minusio
SC Balerna
no. gara 153642
Sa 05.09.2020
FC Ascona
FC Morbio
no. gara 153650
Vedeggio Calcio
AS Coldrerio
no. gara 153651
19:15
AC Malcantone
AC Arbedo-Castione
no. gara 153648
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Cademario
no. gara 153649
20:00
FC Cadenazzo
AC Vallemaggia
no. gara 153652
Do 06.09.2020
10:15
SC Balerna
AS Castello
no. gara 153653
16:15
AC Sementina
AS Minusio
no. gara 153654
Ve 11.09.2020
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Minusio
no. gara 153655
Sa 12.09.2020
18:00
AS Castello
AC Sementina
no. gara 153656
18:30
AS Coldrerio
FC Cadenazzo
no. gara 153658
19:15
AC Malcantone
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153661
19:30
FC Morbio
Vedeggio Calcio
no. gara 153659
19:30
AS Cademario
FC Ascona
no. gara 153660
Do 13.09.2020
15:00
AC Vallemaggia
SC Balerna
no. gara 153657
Sa 19.09.2020
FC Ascona
AC Malcantone
no. gara 153663
Vedeggio Calcio
AS Cademario
no. gara 153664
19:00
AS Minusio
AS Castello
no. gara 153668
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Arbedo-Castione
no. gara 153662
Do 20.09.2020
10:15
SC Balerna
AS Coldrerio
no. gara 153666
15:15
AC Sementina
AC Vallemaggia
no. gara 153667
16:00
FC Cadenazzo
FC Morbio
no. gara 153665
Ve 25.09.2020
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Castello
no. gara 153669
Sa 26.09.2020
18:30
AS Coldrerio
AC Sementina
no. gara 153671
19:15
AC Malcantone
Vedeggio Calcio
no. gara 153674
19:30
FC Morbio
SC Balerna
no. gara 153672
19:30
AS Cademario
FC Cadenazzo
no. gara 153673
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Ascona
no. gara 153675
Do 27.09.2020
15:00
AC Vallemaggia
AS Minusio
no. gara 153670
Sa 03.10.2020
FC Ascona
AC Arbedo-Castione
no. gara 153676
Vedeggio Calcio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153677
19:00
AS Minusio
AS Coldrerio
no. gara 153681
19:30
SC Balerna
AS Cademario
no. gara 153679
Do 04.10.2020
15:15
AC Sementina
FC Morbio
no. gara 153680
16:00
FC Cadenazzo
AC Malcantone
no. gara 153678
17:00
AS Castello
AC Vallemaggia
no. gara 153682
Ve 09.10.2020
20:30
AC Arbedo-Castione
AC Vallemaggia
no. gara 153683
Sa 10.10.2020
FC Ascona
Vedeggio Calcio
no. gara 153689
19:30
FC Morbio
AS Minusio
no. gara 153685
19:30
AS Cademario
AC Sementina
no. gara 153686
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Cadenazzo
no. gara 153688
Do 11.10.2020
15:30
AS Coldrerio
AS Castello
no. gara 153684
16:00
AC Malcantone
SC Balerna
no. gara 153687
Sa 17.10.2020
Vedeggio Calcio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153690
18:00
AS Castello
FC Morbio
no. gara 153695
18:15
AC Sementina
AC Malcantone
no. gara 153693
19:30
SC Balerna
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153692
Do 18.10.2020
10:00
AS Minusio
AS Cademario
no. gara 153694
15:00
AC Vallemaggia
AS Coldrerio
no. gara 153696
16:00
FC Cadenazzo
FC Ascona
no. gara 153691
Ve 23.10.2020
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Coldrerio
no. gara 153697
Sa 24.10.2020
FC Ascona
SC Balerna
no. gara 153702
Vedeggio Calcio
FC Cadenazzo
no. gara 153703
19:30
FC Morbio
AC Vallemaggia
no. gara 153698
19:30
AS Cademario
AS Castello
no. gara 153699
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Sementina
no. gara 153701
Do 25.10.2020
16:00
AC Malcantone
AS Minusio
no. gara 153700
Sa 31.10.2020
18:00
AS Castello
AC Malcantone
no. gara 153708
19:00
AS Minusio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153707
19:30
SC Balerna
Vedeggio Calcio
no. gara 153705
20:00
AS Coldrerio
FC Morbio
no. gara 153710
Do 01.11.2020
15:00
AC Vallemaggia
AS Cademario
no. gara 153709
15:15
AC Sementina
FC Ascona
no. gara 153706
16:00
FC Cadenazzo
AC Arbedo-Castione
no. gara 153704
Ve 06.11.2020
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Morbio
no. gara 153711
Sa 07.11.2020
FC Ascona
AS Minusio
no. gara 153715
Vedeggio Calcio
AC Sementina
no. gara 153716
19:30
AS Cademario
AS Coldrerio
no. gara 153712
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Castello
no. gara 153714
Do 08.11.2020
16:00
AC Malcantone
AC Vallemaggia
no. gara 153713
16:00
FC Cadenazzo
SC Balerna
no. gara 153717
Sa 14.11.2020
18:00
AS Castello
FC Ascona
no. gara 153721
19:00
AS Minusio
Vedeggio Calcio
no. gara 153720
19:30
FC Morbio
AS Cademario
no. gara 153724
Do 15.11.2020
14:30
SC Balerna
AC Arbedo-Castione
no. gara 153718
15:00
AC Vallemaggia
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153722
15:15
AC Sementina
FC Cadenazzo
no. gara 153719
15:30
AS Coldrerio
AC Malcantone
no. gara 153723
Ve 05.03.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Cademario
no. gara 153725
Sa 06.03.2021
19:30
FC Morbio
AC Malcantone
no. gara 153726
19:30
AS Castello
Vedeggio Calcio
no. gara 153729
20:00
AS Coldrerio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153727
Do 07.03.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Ascona
no. gara 153728
15:00
AS Minusio
FC Cadenazzo
no. gara 153730
15:15
AC Sementina
SC Balerna
no. gara 153731
Sa 13.03.2021
Vedeggio Calcio
AC Vallemaggia
no. gara 153735
FC Ascona
AS Coldrerio
no. gara 153736
SC Balerna
AS Minusio
no. gara 153733
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Morbio
no. gara 153737
Do 14.03.2021
15:15
AC Sementina
AC Arbedo-Castione
no. gara 153732
16:00
AC Malcantone
AS Cademario
no. gara 153738
16:00
FC Cadenazzo
AS Castello
no. gara 153734
Ve 19.03.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
AC Malcantone
no. gara 153739
Sa 20.03.2021
19:30
AS Cademario
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153740
19:30
FC Morbio
FC Ascona
no. gara 153741
19:30
AS Castello
SC Balerna
no. gara 153744
20:00
AS Coldrerio
Vedeggio Calcio
no. gara 153742
Do 21.03.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Cadenazzo
no. gara 153743
15:00
AS Minusio
AC Sementina
no. gara 153745
Sa 27.03.2021
SC Balerna
AC Vallemaggia
no. gara 153748
Vedeggio Calcio
FC Morbio
no. gara 153750
FC Ascona
AS Cademario
no. gara 153751
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Malcantone
no. gara 153752
Do 28.03.2021
15:00
AS Minusio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153746
15:15
AC Sementina
AS Castello
no. gara 153747
16:00
FC Cadenazzo
AS Coldrerio
no. gara 153749
Ve 09.04.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153753
Sa 10.04.2021
19:30
AS Cademario
Vedeggio Calcio
no. gara 153755
19:30
FC Morbio
FC Cadenazzo
no. gara 153756
19:30
AS Castello
AS Minusio
no. gara 153759
20:00
AS Coldrerio
SC Balerna
no. gara 153757
Do 11.04.2021
15:00
AC Vallemaggia
AC Sementina
no. gara 153758
16:00
AC Malcantone
FC Ascona
no. gara 153754
Sa 17.04.2021
Vedeggio Calcio
AC Malcantone
no. gara 153765
FC Ascona
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153766
SC Balerna
FC Morbio
no. gara 153763
19:30
AS Castello
AC Arbedo-Castione
no. gara 153760
Do 18.04.2021
15:00
AS Minusio
AC Vallemaggia
no. gara 153761
15:15
AC Sementina
AS Coldrerio
no. gara 153762
16:00
FC Cadenazzo
AS Cademario
no. gara 153764
Ve 23.04.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Ascona
no. gara 153767
Sa 24.04.2021
19:30
AS Cademario
SC Balerna
no. gara 153770
19:30
FC Morbio
AC Sementina
no. gara 153771
20:00
AS Coldrerio
AS Minusio
no. gara 153772
20:00
FC Rapid Lugano 1
Vedeggio Calcio
no. gara 153768
Do 25.04.2021
15:00
AC Vallemaggia
AS Castello
no. gara 153773
16:00
AC Malcantone
FC Cadenazzo
no. gara 153769
Sa 01.05.2021
Vedeggio Calcio
FC Ascona
no. gara 153780
SC Balerna
AC Malcantone
no. gara 153778
19:30
AS Castello
AS Coldrerio
no. gara 153775
Do 02.05.2021
15:00
AS Minusio
FC Morbio
no. gara 153776
15:00
AC Vallemaggia
AC Arbedo-Castione
no. gara 153774
15:15
AC Sementina
AS Cademario
no. gara 153777
16:00
FC Cadenazzo
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153779
Ve 07.05.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
Vedeggio Calcio
no. gara 153781
Sa 08.05.2021
FC Ascona
FC Cadenazzo
no. gara 153782
19:30
AS Cademario
AS Minusio
no. gara 153785
19:30
FC Morbio
AS Castello
no. gara 153786
20:00
AS Coldrerio
AC Vallemaggia
no. gara 153787
20:00
FC Rapid Lugano 1
SC Balerna
no. gara 153783
Do 09.05.2021
16:00
AC Malcantone
AC Sementina
no. gara 153784
Sa 15.05.2021
SC Balerna
FC Ascona
no. gara 153793
19:30
AS Castello
AS Cademario
no. gara 153790
20:00
AS Coldrerio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153788
Do 16.05.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Morbio
no. gara 153789
15:00
AS Minusio
AC Malcantone
no. gara 153791
15:15
AC Sementina
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153792
16:00
FC Cadenazzo
Vedeggio Calcio
no. gara 153794
Ve 21.05.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Cadenazzo
no. gara 153795
Sa 22.05.2021
Vedeggio Calcio
SC Balerna
no. gara 153796
FC Ascona
AC Sementina
no. gara 153797
19:30
AS Cademario
AC Vallemaggia
no. gara 153800
19:30
FC Morbio
AS Coldrerio
no. gara 153801
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Minusio
no. gara 153798
Do 23.05.2021
16:00
AC Malcantone
AS Castello
no. gara 153799
Sa 29.05.2021
20:00
FC Morbio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153802
20:00
AS Coldrerio
AS Cademario
no. gara 153803
20:00
AC Vallemaggia
AC Malcantone
no. gara 153804
20:00
AS Castello
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153805
20:00
AS Minusio
FC Ascona
no. gara 153806
20:00
AC Sementina
Vedeggio Calcio
no. gara 153807
20:00
SC Balerna
FC Cadenazzo
no. gara 153808
Sa 05.06.2021
20:00
AC Arbedo-Castione
SC Balerna
no. gara 153809
20:00
FC Cadenazzo
AC Sementina
no. gara 153810
20:00
Vedeggio Calcio
AS Minusio
no. gara 153811
20:00
FC Ascona
AS Castello
no. gara 153812
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Vallemaggia
no. gara 153813
20:00
AC Malcantone
AS Coldrerio
no. gara 153814
20:00
AS Cademario
FC Morbio
no. gara 153815