2a. lega - regionale

Ma 27.08.2019
SC Balerna
AC Malcantone
0
2
no. gara 154016
Me 28.08.2019
AS Minusio
Vedeggio Calcio
1
2
no. gara 154017
AC Sementina
AC Vallemaggia
1
2
no. gara 154018
FC Cadenazzo
AS Coldrerio
2
3
no. gara 154019
AS Cademario
AS Castello
0
1
no. gara 154013
FC Morbio
FC Rapid Lugano 1
6
0
no. gara 154014
FC Ascona
US Arbedo
0
2
no. gara 154015
Sa 31.08.2019
Vedeggio Calcio
AC Sementina
0
4
no. gara 154022
FC Rapid Lugano 1
FC Ascona
1
2
no. gara 154025
US Arbedo
SC Balerna
4
2
no. gara 154024
Do 01.09.2019
AC Vallemaggia
FC Cadenazzo
0
3
no. gara 154021
AC Malcantone
AS Minusio
2
2
no. gara 154023
AS Castello
AS Coldrerio
1
0
no. gara 154020
AS Cademario
FC Morbio
1
3
no. gara 154026
Ve 06.09.2019
FC Cadenazzo
Vedeggio Calcio
1
1
no. gara 154032
Sa 07.09.2019
FC Morbio
AS Castello
3
0
no. gara 154027
FC Ascona
AS Cademario
1
0
no. gara 154028
SC Balerna
FC Rapid Lugano 1
2
0
no. gara 154029
AS Coldrerio
AC Vallemaggia
2
1
no. gara 154033
AS Minusio
US Arbedo
2
3
no. gara 154030
Do 08.09.2019
AC Sementina
AC Malcantone
0
1
no. gara 154031
Ve 13.09.2019
US Arbedo
AC Sementina
4
2
no. gara 154037
Sa 14.09.2019
FC Morbio
FC Ascona
2
1
no. gara 154040
Vedeggio Calcio
AS Coldrerio
4
2
no. gara 154035
FC Rapid Lugano 1
AS Minusio
0
2
no. gara 154038
Do 15.09.2019
AC Vallemaggia
AS Castello
3
2
no. gara 154034
AC Malcantone
FC Cadenazzo
4
1
no. gara 154036
AS Cademario
SC Balerna
1
4
no. gara 154039
Sa 21.09.2019
FC Ascona
AS Castello
0
3
no. gara 154041
AS Coldrerio
AC Malcantone
1
2
no. gara 154046
AS Minusio
AS Cademario
3
0
no. gara 154043
Do 22.09.2019
SC Balerna
FC Morbio
2
2
no. gara 154042
AC Vallemaggia
Vedeggio Calcio
0
2
no. gara 154047
FC Cadenazzo
US Arbedo
0
1
no. gara 154045
AC Sementina
FC Rapid Lugano 1
3
0
no. gara 154044
Sa 28.09.2019
AS Castello
Vedeggio Calcio
2
2
no. gara 154048
FC Ascona
SC Balerna
1
2
no. gara 154054
FC Morbio
AS Minusio
0
0
no. gara 154053
FC Rapid Lugano 1
FC Cadenazzo
0
1
no. gara 154051
Do 29.09.2019
AC Malcantone
AC Vallemaggia
2
0
no. gara 154049
US Arbedo
AS Coldrerio
2
1
no. gara 154050
AS Cademario
AC Sementina
0
2
no. gara 154052
Sa 05.10.2019
AS Coldrerio
FC Rapid Lugano 1
0
1
no. gara 154059
Vedeggio Calcio
AC Malcantone
0
3
no. gara 154061
Do 06.10.2019
SC Balerna
AS Castello
1
1
no. gara 154055
FC Cadenazzo
AS Cademario
4
2
no. gara 154058
AC Vallemaggia
US Arbedo
0
1
no. gara 154060
AC Sementina
FC Morbio
1
3
no. gara 154057
AS Minusio
FC Ascona
1
1
no. gara 154056
Ve 11.10.2019
US Arbedo
Vedeggio Calcio
0
0
no. gara 154063
Sa 12.10.2019
FC Ascona
AC Sementina
2
0
no. gara 154067
AS Castello
AC Malcantone
1
1
no. gara 154062
FC Morbio
FC Cadenazzo
4
2
no. gara 154066
FC Rapid Lugano 1
AC Vallemaggia
1
1
no. gara 154064
SC Balerna
AS Minusio
3
1
no. gara 154068
Do 13.10.2019
AS Cademario
AS Coldrerio
1
0
no. gara 154065
Me 23.10.2019
AS Minusio
AS Castello
1
3
no. gara 154069
AC Sementina
SC Balerna
0
2
no. gara 154070
FC Cadenazzo
FC Ascona
2
0
no. gara 154071
AC Vallemaggia
AS Cademario
2
2
no. gara 154073
Vedeggio Calcio
FC Rapid Lugano 1
3
2
no. gara 154074
AC Malcantone
US Arbedo
1
0
no. gara 154075
Sa 26.10.2019
AS Castello
US Arbedo
1
2
no. gara 154076
FC Ascona
AS Coldrerio
1
1
no. gara 154080
FC Morbio
AC Vallemaggia
1
3
no. gara 154079
SC Balerna
FC Cadenazzo
1
2
no. gara 154081
Do 27.10.2019
FC Rapid Lugano 1
AC Malcantone
2
0
no. gara 154077
AS Cademario
Vedeggio Calcio
1
1
no. gara 154078
AS Minusio
AC Sementina
1
3
no. gara 154082
Me 30.10.2019
FC Morbio
AS Coldrerio
3
1
no. gara 154072
Gi 31.10.2019
US Arbedo
FC Rapid Lugano 1
3
1
no. gara 154089
Sa 02.11.2019
AS Coldrerio
SC Balerna
1
0
no. gara 154085
Lu 04.11.2019
Vedeggio Calcio
FC Morbio
2
3
no. gara 154087
Me 06.11.2019
AC Malcantone
AS Cademario
1
0
no. gara 154088
AC Vallemaggia
FC Ascona
1
1
no. gara 154086
AC Sementina
AS Castello
1
3
no. gara 154083
FC Cadenazzo
AS Minusio
1
1
no. gara 154084
Sa 09.11.2019
FC Ascona
Vedeggio Calcio
2
2
no. gara 154093
FC Morbio
AC Malcantone
1
1
no. gara 154092
Do 10.11.2019
AS Cademario
US Arbedo
1
9
no. gara 154091
AS Castello
FC Rapid Lugano 1
3
1
no. gara 154090
SC Balerna
AC Vallemaggia
3
0
no. gara 154094
AC Sementina
FC Cadenazzo
1
1
no. gara 154096
AS Minusio
AS Coldrerio
0
0
no. gara 154095
Sa 16.11.2019
FC Rapid Lugano 1
AS Cademario
3
1
no. gara 154103
Do 17.11.2019
FC Cadenazzo
AS Castello
1
3
no. gara 154097
Ma 19.11.2019
AS Coldrerio
AC Sementina
0
2
no. gara 154098
Me 20.11.2019
AC Vallemaggia
AS Minusio
1
0
no. gara 154099
Me 04.03.2020
20:30
Vedeggio Calcio
SC Balerna
no. gara 154100
20:30
US Arbedo
FC Morbio
no. gara 154102
20:45
AC Malcantone
FC Ascona
no. gara 154101
Sa 07.03.2020
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Morbio
no. gara 154105
20:00
AS Coldrerio
FC Cadenazzo
no. gara 154110
Do 08.03.2020
Vedeggio Calcio
AS Minusio
no. gara 154108
14:00
AS Castello
AS Cademario
no. gara 154104
15:00
AC Vallemaggia
AC Sementina
no. gara 154109
15:30
US Arbedo
FC Ascona
no. gara 154106
15:30
AC Malcantone
SC Balerna
no. gara 154107
Ve 13.03.2020
20:30
FC Cadenazzo
AC Vallemaggia
no. gara 154112
Sa 14.03.2020
FC Ascona
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154116
19:30
AS Minusio
AC Malcantone
no. gara 154114
20:00
FC Morbio
AS Cademario
no. gara 154117
20:00
AS Coldrerio
AS Castello
no. gara 154111
Do 15.03.2020
10:00
SC Balerna
US Arbedo
no. gara 154115
15:15
AC Sementina
Vedeggio Calcio
no. gara 154113
Ve 20.03.2020
20:30
US Arbedo
AS Minusio
no. gara 154121
Sa 21.03.2020
20:00
FC Rapid Lugano 1
SC Balerna
no. gara 154120
Do 22.03.2020
Vedeggio Calcio
FC Cadenazzo
no. gara 154123
14:00
AS Castello
FC Morbio
no. gara 154118
14:30
AS Cademario
FC Ascona
no. gara 154119
15:00
AC Vallemaggia
AS Coldrerio
no. gara 154124
15:30
AC Malcantone
AC Sementina
no. gara 154122
Ve 27.03.2020
20:30
FC Cadenazzo
AC Malcantone
no. gara 154127
Sa 28.03.2020
FC Ascona
FC Morbio
no. gara 154131
19:30
AS Minusio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154129
20:00
AS Coldrerio
Vedeggio Calcio
no. gara 154126
Do 29.03.2020
10:00
SC Balerna
AS Cademario
no. gara 154130
15:00
AS Castello
AC Vallemaggia
no. gara 154125
15:15
AC Sementina
US Arbedo
no. gara 154128
Ve 03.04.2020
20:30
US Arbedo
FC Cadenazzo
no. gara 154136
Sa 04.04.2020
18:30
FC Morbio
SC Balerna
no. gara 154133
19:30
AS Castello
FC Ascona
no. gara 154132
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Sementina
no. gara 154135
Do 05.04.2020
Vedeggio Calcio
AC Vallemaggia
no. gara 154138
15:00
AS Cademario
AS Minusio
no. gara 154134
16:30
AC Malcantone
AS Coldrerio
no. gara 154137
Ve 17.04.2020
20:30
FC Cadenazzo
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154142
Sa 18.04.2020
19:30
AS Minusio
FC Morbio
no. gara 154144
20:00
AS Coldrerio
US Arbedo
no. gara 154141
Do 19.04.2020
Vedeggio Calcio
AS Castello
no. gara 154139
10:00
SC Balerna
FC Ascona
no. gara 154145
15:00
AC Vallemaggia
AC Malcantone
no. gara 154140
15:15
AC Sementina
AS Cademario
no. gara 154143
Ve 24.04.2020
20:30
US Arbedo
AC Vallemaggia
no. gara 154151
Sa 25.04.2020
FC Ascona
AS Minusio
no. gara 154147
18:30
FC Morbio
AC Sementina
no. gara 154148
19:30
AS Castello
SC Balerna
no. gara 154146
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Coldrerio
no. gara 154150
Do 26.04.2020
15:00
AS Cademario
FC Cadenazzo
no. gara 154149
16:30
AC Malcantone
Vedeggio Calcio
no. gara 154152
Ve 01.05.2020
20:30
FC Cadenazzo
FC Morbio
no. gara 154157
Sa 02.05.2020
19:30
AC Malcantone
AS Castello
no. gara 154153
19:30
AS Minusio
SC Balerna
no. gara 154159
20:00
AS Coldrerio
AS Cademario
no. gara 154156
Do 03.05.2020
Vedeggio Calcio
US Arbedo
no. gara 154154
15:00
AC Vallemaggia
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154155
15:15
AC Sementina
FC Ascona
no. gara 154158
Ve 08.05.2020
20:30
US Arbedo
AC Malcantone
no. gara 154166
Sa 09.05.2020
AS Castello
AS Minusio
no. gara 154160
FC Ascona
FC Cadenazzo
no. gara 154162
18:30
AS Coldrerio
FC Morbio
no. gara 154163
20:00
FC Rapid Lugano 1
Vedeggio Calcio
no. gara 154165
Do 10.05.2020
10:00
SC Balerna
AC Sementina
no. gara 154161
17:00
AS Cademario
AC Vallemaggia
no. gara 154164
Ve 15.05.2020
20:30
US Arbedo
AS Castello
no. gara 154167
20:30
FC Cadenazzo
SC Balerna
no. gara 154172
Sa 16.05.2020
19:30
AC Malcantone
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154168
20:00
AS Coldrerio
FC Ascona
no. gara 154171
Do 17.05.2020
Vedeggio Calcio
AS Cademario
no. gara 154169
15:00
AC Vallemaggia
FC Morbio
no. gara 154170
15:15
AC Sementina
AS Minusio
no. gara 154173
Sa 23.05.2020
FC Ascona
AC Vallemaggia
no. gara 154177
18:30
FC Morbio
Vedeggio Calcio
no. gara 154178
19:30
AS Castello
AC Sementina
no. gara 154174
19:30
AS Minusio
FC Cadenazzo
no. gara 154175
20:00
FC Rapid Lugano 1
US Arbedo
no. gara 154180
Do 24.05.2020
10:00
SC Balerna
AS Coldrerio
no. gara 154176
17:00
AS Cademario
AC Malcantone
no. gara 154179
Sa 30.05.2020
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Castello
no. gara 154181
20:00
US Arbedo
AS Cademario
no. gara 154182
20:00
AC Malcantone
FC Morbio
no. gara 154183
20:00
Vedeggio Calcio
FC Ascona
no. gara 154184
20:00
AC Vallemaggia
SC Balerna
no. gara 154185
20:00
AS Coldrerio
AS Minusio
no. gara 154186
20:00
FC Cadenazzo
AC Sementina
no. gara 154187
Sa 06.06.2020
20:00
AS Castello
FC Cadenazzo
no. gara 154188
20:00
AC Sementina
AS Coldrerio
no. gara 154189
20:00
AS Minusio
AC Vallemaggia
no. gara 154190
20:00
SC Balerna
Vedeggio Calcio
no. gara 154191
20:00
FC Ascona
AC Malcantone
no. gara 154192
20:00
FC Morbio
US Arbedo
no. gara 154193
20:00
AS Cademario
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154194