M-18 - élite - tour automne

Sa 15.08.2020
Team Vaud Lausanne
Servette FC
4
1
N° match 127130
FC Thun Berner Oberland
BSC Young Boys
1
6
N° match 127132
Team FC Luzern-SC Kriens
Team Xamax-BEJUNE
1
1
N° match 127127
FC Basel 1893
Team Aargau
2
2
N° match 127128
FCO St. Gallen/Wil
FC Winterthur
1
3
N° match 127133
Team Ticino
FC Sion
1
1
N° match 127131
Sa 22.08.2020
BSC Young Boys
FCO St. Gallen/Wil
1
0
N° match 127135
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Basel 1893
1
4
N° match 127140
FC Zürich
Team Vaud Lausanne
3
0
N° match 127138
Team Xamax-BEJUNE
FC Winterthur
2
1
N° match 127134
FC Sion
FC Thun Berner Oberland
3
4
N° match 127136
Team Aargau
Grasshopper-Club Zürich
1
0
N° match 127139
Servette FC
Team Ticino
1
1
N° match 127137
Me 26.08.2020
Grasshopper-Club Zürich
FC Zürich
2
0
N° match 127129
Sa 29.08.2020
FC Thun Berner Oberland
Servette FC
1
3
N° match 127145
Grasshopper-Club Zürich
Team FC Luzern-SC Kriens
1
3
N° match 127142
FC Winterthur
BSC Young Boys
1
5
N° match 127147
Team Vaud Lausanne
Team Aargau
2
2
N° match 127143
FC Basel 1893
Team Xamax-BEJUNE
3
0
N° match 127141
FCO St. Gallen/Wil
FC Sion
3
2
N° match 127146
Team Ticino
FC Zürich
2
1
N° match 127144
Sa 05.09.2020
Team Xamax-BEJUNE
BSC Young Boys
0
1
N° match 127148
FC Sion
FC Winterthur
4
1
N° match 127149
Team FC Luzern-SC Kriens
Team Vaud Lausanne
4
3
N° match 127153
FC Basel 1893
Grasshopper-Club Zürich
3
3
N° match 127154
Team Aargau
Team Ticino
2
4
N° match 127152
Servette FC
FCO St. Gallen/Wil
2
2
N° match 127150
Sa 12.09.2020
FC Thun Berner Oberland
Team Aargau
2
4
N° match 127158
FC Winterthur
Servette FC
2
0
N° match 127160
BSC Young Boys
FC Sion
5
1
N° match 127161
Grasshopper-Club Zürich
Team Xamax-BEJUNE
2
0
N° match 127155
Team Vaud Lausanne
FC Basel 1893
1
4
N° match 127156
FCO St. Gallen/Wil
FC Zürich
1
2
N° match 127159
Team Ticino
Team FC Luzern-SC Kriens
1
1
N° match 127157
Sa 19.09.2020
FC Zürich
FC Winterthur
4
0
N° match 127164
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Thun Berner Oberland
6
2
N° match 127166
FC Basel 1893
Team Ticino
6
4
N° match 127167
Grasshopper-Club Zürich
Team Vaud Lausanne
2
2
N° match 127168
Team Xamax-BEJUNE
FC Sion
2
0
N° match 127162
Team Aargau
FCO St. Gallen/Wil
3
3
N° match 127165
Servette FC
BSC Young Boys
4
1
N° match 127163
Sa 03.10.2020
FC Thun Berner Oberland
FC Basel 1893
2
2
N° match 127171
FC Winterthur
Team Aargau
2
1
N° match 127173
BSC Young Boys
FC Zürich
2
1
N° match 127174
Team Vaud Lausanne
Team Xamax-BEJUNE
5
3
N° match 127169
FCO St. Gallen/Wil
Team FC Luzern-SC Kriens
0
2
N° match 127172
Team Ticino
Grasshopper-Club Zürich
4
4
N° match 127170
Sa 10.10.2020
Team Xamax-BEJUNE
Servette FC
1
0
N° match 127176
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Winterthur
2
2
N° match 127179
FC Basel 1893
FCO St. Gallen/Wil
9
1
N° match 127180
Team Vaud Lausanne
Team Ticino
5
2
N° match 127182
Grasshopper-Club Zürich
FC Thun Berner Oberland
5
0
N° match 127181
Team Aargau
BSC Young Boys
2
1
N° match 127178
Me 14.10.2020
FC Zürich
FC Thun Berner Oberland
2
1
N° match 127151
Sa 24.10.2020
BSC Young Boys
Team FC Luzern-SC Kriens
R
N° match 127187
FC Sion
Team Aargau
R
N° match 127188
FC Thun Berner Oberland
Team Vaud Lausanne
R
N° match 127184
Team Ticino
Team Xamax-BEJUNE
R
N° match 127183
Servette FC
FC Zürich
R
N° match 127189
FCO St. Gallen/Wil
Grasshopper-Club Zürich
3
1
N° match 127185
Sa 31.10.2020
Team Xamax-BEJUNE
FC Zürich
R
N° match 127190
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Sion
R
N° match 127192
FC Basel 1893
BSC Young Boys
R
N° match 127193
Team Vaud Lausanne
FCO St. Gallen/Wil
R
N° match 127195
Team Ticino
FC Thun Berner Oberland
R
N° match 127196
Team Aargau
Servette FC
R
N° match 127191
Grasshopper-Club Zürich
FC Winterthur
R
N° match 127194
Sa 07.11.2020
FC Winterthur
FC Basel 1893
R
N° match 127186
Sa 14.11.2020
FC Thun Berner Oberland
Team Xamax-BEJUNE
R
N° match 127197
FC Winterthur
Team Vaud Lausanne
R
N° match 127199
FC Sion
FC Basel 1893
R
N° match 127201
BSC Young Boys
Grasshopper-Club Zürich
R
N° match 127200
FC Zürich
Team Aargau
R
N° match 127203
Servette FC
Team FC Luzern-SC Kriens
R
N° match 127202
FCO St. Gallen/Wil
Team Ticino
R
N° match 127198
Me 18.11.2020
FC Zürich
FC Sion
R
N° match 127177
Sa 21.11.2020
FC Thun Berner Oberland
FCO St. Gallen/Wil
R
N° match 127210
Team Xamax-BEJUNE
Team Aargau
R
N° match 127204
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Zürich
R
N° match 127205
FC Basel 1893
Servette FC
R
N° match 127206
Team Ticino
FC Winterthur
R
N° match 127209
Team Vaud Lausanne
BSC Young Boys
R
N° match 127208
Grasshopper-Club Zürich
FC Sion
R
N° match 127207
Me 25.11.2020
FC Sion
Servette FC
R
N° match 127175
Sa 28.11.2020
FCO St. Gallen/Wil
Team Xamax-BEJUNE
R
N° match 127211
FC Winterthur
FC Thun Berner Oberland
R
N° match 127212
BSC Young Boys
Team Ticino
R
N° match 127213
FC Sion
Team Vaud Lausanne
R
N° match 127214
Servette FC
Grasshopper-Club Zürich
R
N° match 127215
FC Zürich
FC Basel 1893
R
N° match 127216
Team Aargau
Team FC Luzern-SC Kriens
R
N° match 127217