M-18 (élite - tour automne)

Sa 12.08.2017
FCO St. Gallen/Wil
Team Winterthur/Schaffhausen
3
3
N° match 108540
Team BEJUNE
Team FC Luzern-SC Kriens
3
5
N° match 108539
Team Aargau
Servette FC
1
2
N° match 108534
Team Ticino
BSC Young Boys
2
1
N° match 108535
Team Vaud Lausanne
FC Thun Berner Oberland
1
0
N° match 108537
FC Basel 1893
FC Sion
1
1
N° match 108536
Sa 19.08.2017
FC Thun Berner Oberland
FC Zürich
4
3
N° match 108544
FC Sion
Team Vaud Lausanne
2
0
N° match 108545
BSC Young Boys
FC Basel 1893
1
2
N° match 108546
Servette FC
Team Winterthur/Schaffhausen
1
2
N° match 108541
Team FC Luzern-SC Kriens
FCO St. Gallen/Wil
0
3
N° match 108542
Grasshopper-Club Zürich
Team BEJUNE
9
0
N° match 108543
Team Aargau
Team Ticino
1
1
N° match 108547
Sa 26.08.2017
FCO St. Gallen/Wil
Grasshopper-Club Zürich
1
1
N° match 108553
Team Winterthur/Schaffhausen
Team FC Luzern-SC Kriens
0
5
N° match 108554
Team BEJUNE
FC Thun Berner Oberland
2
2
N° match 108552
Team Ticino
Servette FC
1
0
N° match 108548
FC Basel 1893
Team Aargau
2
2
N° match 108549
Team Vaud Lausanne
BSC Young Boys
0
2
N° match 108550
FC Zürich
FC Sion
4
0
N° match 108551
Sa 02.09.2017
FC Thun Berner Oberland
FCO St. Gallen/Wil
2
3
N° match 108557
FC Sion
Team BEJUNE
2
0
N° match 108558
BSC Young Boys
FC Zürich
2
0
N° match 108559
Team Aargau
Team Vaud Lausanne
1
1
N° match 108560
Servette FC
Team FC Luzern-SC Kriens
0
1
N° match 108555
Sa 09.09.2017
Team Vaud Lausanne
Team Ticino
3
1
N° match 108563
Team BEJUNE
BSC Young Boys
2
3
N° match 108565
Team FC Luzern-SC Kriens
Grasshopper-Club Zürich
2
3
N° match 108568
FC Zürich
Team Aargau
3
1
N° match 108564
FC Basel 1893
Servette FC
3
1
N° match 108562
FCO St. Gallen/Wil
FC Sion
2
1
N° match 108566
Di 10.09.2017
Team Winterthur/Schaffhausen
FC Thun Berner Oberland
4
1
N° match 108567
Me 13.09.2017
FC Sion
Team Winterthur/Schaffhausen
3
2
N° match 108571
Sa 16.09.2017
BSC Young Boys
FCO St. Gallen/Wil
2
1
N° match 108572
FC Basel 1893
Team Vaud Lausanne
5
2
N° match 108575
FC Thun Berner Oberland
Team FC Luzern-SC Kriens
2
4
N° match 108570
Team Aargau
Team BEJUNE
3
1
N° match 108573
Team Ticino
FC Zürich
1
3
N° match 108574
Servette FC
Grasshopper-Club Zürich
0
0
N° match 108569
Me 20.09.2017
FC Zürich
Grasshopper-Club Zürich
1
1
N° match 108538
Sa 23.09.2017
FCO St. Gallen/Wil
Team Aargau
3
0
N° match 108579
Team Winterthur/Schaffhausen
BSC Young Boys
0
1
N° match 108580
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Sion
3
2
N° match 108581
Grasshopper-Club Zürich
FC Thun Berner Oberland
6
1
N° match 108582
Team Vaud Lausanne
Servette FC
3
2
N° match 108576
FC Zürich
FC Basel 1893
3
1
N° match 108577
Team BEJUNE
Team Ticino
5
2
N° match 108578
Sa 30.09.2017
BSC Young Boys
Team FC Luzern-SC Kriens
2
2
N° match 108585
FC Basel 1893
Team BEJUNE
5
1
N° match 108588
Team Vaud Lausanne
FC Zürich
4
0
N° match 108589
FC Sion
Grasshopper-Club Zürich
0
6
N° match 108584
Team Ticino
FCO St. Gallen/Wil
2
0
N° match 108587
Team Aargau
Team Winterthur/Schaffhausen
2
2
N° match 108586
Servette FC
FC Thun Berner Oberland
1
1
N° match 108583
Me 11.10.2017
Team Ticino
FC Basel 1893
1
1
N° match 108561
Grasshopper-Club Zürich
Team Winterthur/Schaffhausen
4
0
N° match 108556
Sa 14.10.2017
FCO St. Gallen/Wil
FC Basel 1893
2
1
N° match 108592
FC Thun Berner Oberland
FC Sion
0
1
N° match 108596
Team BEJUNE
Team Vaud Lausanne
2
3
N° match 108591
Team Winterthur/Schaffhausen
Team Ticino
4
0
N° match 108593
Team FC Luzern-SC Kriens
Team Aargau
1
1
N° match 108594
Grasshopper-Club Zürich
BSC Young Boys
2
1
N° match 108595
FC Zürich
Servette FC
2
1
N° match 108590
Sa 28.10.2017
12:00
BSC Young Boys
FC Thun Berner Oberland
N° match 108598
14:00
Team Aargau
Grasshopper-Club Zürich
N° match 108599
14:00
FC Basel 1893
Team Winterthur/Schaffhausen
N° match 108601
14:00
Team Vaud Lausanne
FCO St. Gallen/Wil
N° match 108602
14:00
FC Zürich
Team BEJUNE
N° match 108603
16:00
Team Ticino
Team FC Luzern-SC Kriens
N° match 108600
16:00
Servette FC
FC Sion
N° match 108597
Sa 04.11.2017
13:00
FCO St. Gallen/Wil
FC Zürich
N° match 108605
13:30
FC Thun Berner Oberland
Team Aargau
N° match 108609
13:30
Team BEJUNE
Servette FC
N° match 108604
14:00
FC Sion
BSC Young Boys
N° match 108610
14:00
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Basel 1893
N° match 108607
14:00
Grasshopper-Club Zürich
Team Ticino
N° match 108608
14:30
Team Winterthur/Schaffhausen
Team Vaud Lausanne
N° match 108606
Sa 18.11.2017
Team Aargau
FC Sion
N° match 108612
14:00
FC Zürich
Team Winterthur/Schaffhausen
N° match 108616
14:00
Team BEJUNE
FCO St. Gallen/Wil
N° match 108617
14:45
Team Vaud Lausanne
Team FC Luzern-SC Kriens
N° match 108615
16:00
Team Ticino
FC Thun Berner Oberland
N° match 108613
16:00
Servette FC
BSC Young Boys
N° match 108611
Di 19.11.2017
13:30
FC Basel 1893
Grasshopper-Club Zürich
N° match 108614
Sa 25.11.2017
14:00
FCO St. Gallen/Wil
Servette FC
N° match 108618
14:00
Team Winterthur/Schaffhausen
Team BEJUNE
N° match 108619
14:00
Team FC Luzern-SC Kriens
FC Zürich
N° match 108620
14:00
Grasshopper-Club Zürich
Team Vaud Lausanne
N° match 108621
14:00
FC Thun Berner Oberland
FC Basel 1893
N° match 108622
14:00
FC Sion
Team Ticino
N° match 108623
14:00
BSC Young Boys
Team Aargau
N° match 108624